نخستین گردهمایی خوشنویسان کرمان برگزار شد

۳ اسفند ۱۴۰۱ | کد خبر : 366

نخستین گردهمایی خوشنویسان کرمان برگزار شد

نخستین گردهمایی خوشنویسان کرمان با هدف هم اندیشی، همفکری، تبادل نظرات و‌ همکاری اعضا با انجمن خوشنویسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، نخستین گردهمایی خوشنویسان کرمان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از اساتید و اعضا انجمن خوشنویسان کرمان در محل تالار عماد مجموعه فرهنگی هنری ارشاد برگزار شد.
محسن روحی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این نشست با اشاره به اهمیت برگزاری چنین جلسات هم اندیشی، بیان کرد: هنرمندان توانمند و بزرگی در عرصه هنر خوشنویسی در استان کرمان وجود دارد و ما در اداره کل فرهنگ‌ و‌ ارشاد اسلامی در راستای ارتقای هنر شریف خوشنویسی با توجه به توانمندی هنرمندان کرمانی در سطح ملی آماده همکاری هستیم.

وی ضمن تاکید بر همدلی، همکاری و یکدلی اعضا جامعه خوشنویسی، اظهار کرد: امیدواریم با حضور اعضای جدید شورای انجمن، قطعا اتفاقات، افق‌های روشن و آینده‌ای بهتر پیش روی هنر خوشنویسی کرمان باشد.
محمدحسین مودب نیز در این در این جلسه ضمن معرفی سایر اعضا شورای جدید انجمن و‌ همچنین ارائه گزارش فعالیت‌های انجام شده در دو ماهه گذشته، گفت: انجمن در جهت ارتقا فرهنگ خط و خوشنویسی برنامه‌هایی انجام شده است که حضور در جلسات متعدد با مدیران و انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با ایشان، یجاد دبیرخانه دائمی سالانه خوشنویسی جنوبشرق ایران با میزبانی کرمان، برنامه‌ریزی و‌ معرفی اساتید و استارت طرح هنر رایگان برای همه در مناطق محروم و برنامه ریزی برای ایجاد کلاس خوشنویسی در اطراف کرمان نظیر جوپار و ...، طرح احیای کلاس‌های آموزشی زیر نظر انجمن خوشنویسان، نصب تابلوی ورودی و بنر معرفی آموزشگاه‌های خوشنویسی سطح شهر در معرض دید عموم، ایجاد روکش برنامه‌های انجام شده و‌ در حال انجام، برگزاری دقیق و قانونمند امتحانات سراسری انجمن خوشنویسان ایران شعبه کرمان، ارائه طرح کارت رفاهی برای هنرمندان خوشنویس، هماهنگی جهت تغییر و ارتقا محل انجمن، برگزاری دو نمایشگاه خوشنویسی و معرفی بانوان هنرمند جهت شرکت در سه جشنواره ملی از جمله این برنامه‌ها است. 
مودب همچنین به برنامه های آتی انجمن اشاره کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه‌های دایمی شش ماه برای شهرستان و سالانه برای استان، ایجاد صندوق مالی ویژه اعضا انجمن خوشنویسان، برگزاری کارگاه‌ها ، نشست‌های تخصصی و ورکشاپ‌های مورد نیاز خوشنویسان، چاپ بولتن یا نشریه داخلی انجمن، برگزاری کلاس‌های تابستانی مضاف بر خوشنویسی از قبیل تذهیب، نگارگری، نقاشیخط و سایر خطوط و ... از جمله این برنامه‌ها است.
گفتنی است، مقرر شد این جلسه با هدف هم اندیشی، همفکری، تبادل نظرات و‌ همکاری اعضا با انجمن خوشنویسان به صورت فصلی برگزار شود. در پایان نخستین جلسه نیز با حضور جناب اقای دکتر روحی مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، جناب استاد اصفهانی، جناب استاد نوابزاده و جناب استاد پورجلالی که از پیشکسوتان جمع خوشنویس کرمان می‌باشند از شرکت کنندگان در جشنواره «مشق مادر» و‌همچنین منتخبین آنها در جمع برترین های ایران تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است، اعضای جدید شورای انجمن خوشنویسان کرمان به شرح ذیل می‌باشند آقایان محمدحسین مودب، مهدی ابراهیمی، مرتضی‌ عمید، علیرضا رشیدی، حسین شهدادی، محمد عراق سلطان و خانم‌ها زهرا تیموری و فرزانه نژاد محمود آبادی به عنوان اعضای اصلی شورا و خانم گنج کریمی و آقای علی اکبر آقا بابایی به عنوان بازرسین انجمن خوشنویسان در انتخابات هجدهم شهریور ماه ۱۴۰۱ معرفی شدند.
 

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.